photo - Cal+ | Vitamíny a minerály

Cal+ | Vitamíny a minerály


Značka Berry En
Dostupnosť Skladom

Berry.En CAL+™   Vitamíny a minerály Obsahuje vápnik a horčík v optimálnom pomere 2:1 vo forme bioaktívneho citranu vápenatého a horečnatého. Metabolizmus... viac


75,00 €
Veľkosť KS
Počet

Zdielať produkt so známymi

Berry.En CAL+™

 

Vitamíny a minerály

Obsahuje vápnik a horčík v optimálnom pomere 2:1 vo forme bioaktívneho citranu vápenatého a horečnatého. Metabolizmus vápnika a horčíka podporujú ďalšie látky obsiahnuté v CAL+: meď, mangán, selén, zinok, vitamín D3, vitamín K1, kyselina listová, B vitamíny a vitamín C. Vitamín C je získaný z najkvalitnejšieho prírodného zdroja - z čerešne acerola. Nenahraditeľnosť komplexu týchto zložiek je okrem iného pri regulácii látkovej výmeny, pri správnej stavbe a vývoji kostí, zubov, svalov, pri enzymatických reakciách, v energetickom metabolizme. Zvýšená potreba týchto živín pre organizmus je najmä po športovej činnosti, pri telesnej a duševnej námahe, vo fázach rastu u detí, u žien v čase gravidity, dojčenia, menopauzy, ako aj v starobe.

Odporúčané dávkovanie: 1x denne pred spánkom, na dobrý spánok, alebo počas dňa aj viackrát

 

Silný tím pre silné telo 

Vápnik je hlavná zložka kostí a zubov, je významný pre reguláciu látkovej výmeny. Dostatočným a pravidelným zásobovaním tela vápnikom od detstva možno cielene predchádzať neskorším následkom nedostatku vápnika, ako napr. úbytku kostí.

Horčík, takzvaný „antistresový minerál“, pôsobí pozitívne na uvoľnenie svalov a aktiváciou množstva enzýmov zohráva okrem iného dôležitú úlohu v energetickom metabolizme.

Keďže naše telo samo nevyrába vápnik a horčík, je odkázané na jeho dostatočný prísun. Najmä pri športovej činnosti, pri telesnej a duševnej námahe, vo fázach rastu a v starobe je potrebné väčšie množstvo vápnika a horčíka.

 

Čo robí CAL+™ tak špeciálnym?

CAL+ obsahuje vápnik a horčík v ideálnom pomere 2:1 vo forme citrátu vápenatého a citrátu. Citráty maju velký biologický vplyv na ľudský organizmus.

Vápnik potrebuje dôležité vitamíny a stopové prvky.

Optimálne ukladanie a zúžitkovanie vápnika v ľudskom tele sa realizuje len vtedy, keď sú k dispozícii dôležité stopové prvky a vitamíny. Preto CAL+ okrem neho obsahuje aj meď, mangán, selén, zinok, vitamín D3, vitamín K1, kyselinu fólovú, B vitamíny a 100 % prírodný vitamín C z čerešne acerola.

 

Čo to znamená pre Vás?

Vďaka praktickému baleniu gélu Berry.En a fantastickej čokoládovo-pomarančovej chutiCAL+ bude pre vás denný prísun vápnika a horčíka, ako aj dôležitých vitamínov a stopových prvkov detskou zábavou.

1 BALENIE = 30 ks gélov

 

Gél s vápnikom, horčíkom, vitamínmi, stopovými prvkami a Palatinose™.

1 balenie gélu à 25 g (denná dávka) obsahuje

Množstvo

DDD* v %

Vitamín C

80 mg

100 %

Vitamín B6

1,4 mg

100 %

Kyselina folová

200 µg

100 %

Vitamín B12

2,5 µg

100 %

Vitamín D3

5 µg

100 %

Vitamín K1

75 µg

100 %

Vápnik

400 mg

50 %

Horčík

200 mg

53 %

Zinok

8,0 mg

80 %

Mangán

1,0 mg

50 %

Meď

0,5 mg

50 %

Selén

44 µg

80 %

 

Zloženie: 

Voda, izomaltulóza** (17,5%), koncentrát zo šťavy z aceroly, koncentrát z pomarančovej šťavy, kakaový prášok značne zbavený oleja, maltodextrín, citrát vápenatý, citrát horečnatý, gélotvorná látka (xantán, múčka z guarových jadier), prírodná kakaovo-pomarančová aróma s ďalšími prírodnými arómami, glukonát zinočnatý, vitamín B6, sulfát mangánu, glukonát meďnatý, kyselina folová, vitamín K1, selenát sodný, vitamín B12.

* % DDD = Doporučená Denná Dávka (podľa smernice EÚ)

** Izomaltulóza je zdroj glukózy a fruktózy

Upozornenie: Uvedené odporúčané denné množstvo na konzumáciu nesmie byť prekročené. Výživové doplnky by sa nemali používať ako náhrada vyváženej a pestrej stravy. Skladovať mimo dosahu malých detí.

 

Odporučená konzumácia:

1 balenie gélu denne (25 g)

 

Berry.En CAL+ je bez nasledovných prísad:

        bez konzervačných prostriedkov

        bez farbív

        bez umelých aróm

        bez sladidiel

        bez lepku

        bez sacharózy („domáci cukor“)

        neobsahuje žiadne prísady, ktoré obsahujú geneticky modifikované organizmy (GMO) alebo sú z nich zložené alebo z GMO

 

Energetická hodnota 105 kJ / 25kcal 
Tuky 0 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 5.8 g
z toho cukry 5.3 g
Vláknina 0 g 
Bielkoviny 0.2 g
Sodík 0.002 g